Skip to content

Serialowy sezon 2014/2015

Posted on:9 września 2014 at 11:12
Reading TIme:3 min czytania
Feature Image for  Serialowy sezon 2014/2015

Dzieciaki wróciły do szkół, dzień staje się coraz krótszy a amerykańskie stacje telewizyjne zbierają siły przed serialowymi żniwami. Jak co roku, poniżej zestawiam listę seriali, które zamierzam śledzić.

W ubiegłym sezonie sporo seriali zakończyło się naturalną śmiercią, jak chociażby HIMYM ale niestety wiele z nich mnie znudziły, zatem pozwoliłem sobie na wyrzucenie ich z serialowego kalendarzyka.

Lista seriali, które zamierzam oglądać

[caption id=“attachment_2852” align=“aligncenter” width=“1024”] NCIS w innej obstawie - zapowiada się bardzo interesująco

[caption id=“attachment_2853” align=“aligncenter” width=“1024”] NCIS:LA z powodzeniem rozwiązuje kolejne zagadki kryminalno-polityczne

[caption id=“attachment_2846” align=“aligncenter” width=“1024”]chicago-fire Chicago Fire - nie zazdroszczę strażakom ale z uwagą bede śledził ich losy, zwłaszcza kontynuację wybuchu na koniec poprzedniego sezonu

[caption id=“attachment_2847” align=“aligncenter” width=“1024”]Chicago-PD Chicago PD - trzeba przyznać, ze w połączeniu z Chicago Fire powstało coś całkiem interesującego. Tym razem śledzimy losy policyjnych detektywów.

[caption id=“attachment_2857” align=“aligncenter” width=“1024”]tbbt Co tym razem wymyśli Sheldon z ekipą w TBBT?

[caption id=“attachment_2856” align=“aligncenter” width=“1024”]soa Sons Of Anarchy - tak bardzo zakręconego serialu o gangu motocyklowym nie widziałem, ze wkręciło mnie na całego. Smuci mnie, ze to już koniec - a może to dobrze?

[caption id=“attachment_2851” align=“aligncenter” width=“1024”]marvels Początkowo sceptyczny wobec Marvels Agents Of SHIELD, ostatecznie polubiłem, zwłaszcza ze można spotkać superbohaterów.

[caption id=“attachment_2850” align=“aligncenter” width=“1024”]HoC Frank Underwood w koncu dopiął swego i został prezydentem. Co teraz będzie robił w nadchodzącym sezonie w House of Cards?

[caption id=“attachment_2849” align=“aligncenter” width=“1024”]Halt and Catch Fire Halt and Catch Fire to taka wypadkowa przy zainteresowaniu elektroniką. Całkiem fajna dawka historii.

Pierwotnie lista była nieco dłuższa ale po krótkim zastanowieniu, analizie interesujących wątków w minionym sezonie, stwierdziłem ze trzeba ją skrócić, gdyż czasowo bym nie ogarniał.

Nowości serialowe

gotham

W zamian wybrałem kilka nowości, z czego najbardziej zaintrygował mnie Gotham. Czym jest Gotham City, pisać nie musze (przypomnę: miasto Batmana) ale dlaczego po raz enty ktoś tworzy serial o Batmanie? Jak sami producenci serialu wspominają, przed Batmanem było Gotham a sama akcja rozgrywa na wiele lat przed pojawieniem Batmana, dokładnie w dniu morderstwa państwa Wayne. Będziemy mieli okazję poznać młodego detektywa Jamesa Gordona, który wraz z Alfredem będzie szukał winnych mordu. Tak, ten sam Alfred, który będzie opiekował i czuwał nad Bruce. Zapowiada się ciekawie, czyż nie?

NCiS: New Orleans jest kolejnym spin-offem NCIS, którego seria ciągnie już od 11 lat i nie widać, żeby miała kończyć. Tym razem bohaterami będą agenci NCIS działającym w południowych stanach USA, których mieliśmy okazję poznać w ramach 11.sezonu NCIS, kiedy to wspólnie rozwiązują zagadkę morderstw w tych regionach. Jestem ciekaw, czy ten serial okaże hitem na miarę LA?

MASTERS OF SEX (Pilot)

Sporo słychać o Masters of Sex, serialu telewizyjnym, będącą adaptacją biografii “Masters of Sex: The life and Time Of William Master and Virginia Johnson” Thomasa Maiera. Jednym słowem: Serial opowia o losach wspomnianych bohaterów, który zajmują się badaniem ludzkiej seksualności i dzięki nim stają się pionierami w dziedzinie seksu, łamanie tabu. Wprawdzie za chwile będzie drugi sezon a pierwszego nie obejrzałem, więc będzie co nadganiac ale to zostawiam na koniec.

Narzędzia do pilnowania

Podobnie jak w ubiegłych latach, nadal macie możliwość korzystania z rewelacyjnego serwisu TV Calendar, który generuje plik kalendarzowy, by potem móc zaimportować do np.. google Kalendarz. Możecie sprawdzić, kiedy następny serwis za pomocą tej strony.

Gdybyście szukali stabilnego serwisu, obsługującego konta premium, to spokojnie zarejestrujcie na TwójLimit bądź kliknijcie na reflinka (tak doładujecie mi 200mb). Uptime tego serwisu jest niemal 100% i nie było sytuacji, w której nie mogłbym korzystać z serwisu.

A jak wygląda Serialowy sezon 2014/2015 u Was? Dajcie znać w komentarzach!Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...