Skip to content

C:geo - potężna aplikacja do geocaching

Posted on:22 czerwca 2014 at 12:54
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  C:geo - potężna aplikacja do geocaching

Będąc nad morzem postanowiłem wyjaśnić mojej dziewczynie na czym polega zabawa w geocaching i jak je znajdować. Powstał problem, jak zaciągnąć skrzynki z tego regionu, skoro nie mam lapka? Z pomocą przyszedł c:geo, który nie tylko ogarnął kesze wraz z opisami czy spojlerami, to jeszcze ułatwil integrację z innymi aplikacjami na tablecie/telefonie.

C:GEO - prawdziwy przyjaciel keszera

Nie byłem świadomy, że c:geo to istny kombajn do keszingu. Umożliwia niemal wszytko, wspiera prace z innymi aplikacjami, jak chociażby z moim ulubionym Locus, udostępniając plik GPX z metadanymi, potrzebnymi do znalezienia C:geo i właściwości skrzynki Wcześniej korzystałem z przeglądarki www i za pomocą mapy ściągnąłem wszystkie aktualne skrzynki, które zaś zip’owalem i importowalem do wspomnianego locusa. Teraz c:geo ogarnia to za mnie, wystarczy połączenie internetowe i odpalić go w terenie gdzie jesteśmy. Skrzynki możemy dodać do nowej listy, zapisując w trybie offline, który może zawierać mapy, zdjęcia i dziennik logów. Podobnie jest z wpisami do dziennika, które możemy uczynić w trybie offline by potem zgrać do np. Opencaching.pl

[caption id=“attachment_2666” align=“aligncenter” width=“1024”]C:Geo i mapa skarbów C:Geo i mapa skarbów

Wady?

Zastanawiam się nad minusami tej aplikacji i jakoś je znaleźć nie mogę. Pierwsza myśl to toporna obsługa dla nowicjuszy, którzy nie wiedzą jak zalogować się do konta w OC, podczas gdy domyślnie jest ustawiony GC. W polskich warunkach sprawdza się znakomicie i polecam wszystkim posiadaczom smartfonów oraz mobilnych nawigacji gdy nie ma dobrej pogody nad morzem czy w górach.

Rowery i geocaching

Jakby zastanowić się nad rowerową turystyką i Geocachingiem, to można dojść do wniosku, że jest to jest właśnie TO! Niemal idealne połączenie, jedno nakręca drugiego i odwrotnie. Pomyślcie: kesze traktujmy jako punkty wycieczki, które należałoby zaliczyć a żeby do nich dojechać, to skorzystajmy z roweru ;-). Warto wziąć pod uwagę te kesze, które są łatwe do zdobycia i nie wymagają przedostania się na drugą stronę rzeki czy wspinana po drzewach ale to już zależy od Ciebie i Twoich umiejętności kaskaderskich.

Także polecam wszystkim.

[pb-app-box pname=‘cgeo.geocaching’ name=‘c:geo’ theme=‘discover’ lang=‘pl’]Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...