Skip to content

Samsung Galaxy S2: jak zdjąć simlocka?

Posted on:25 lutego 2013 at 14:12
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Samsung Galaxy S2: jak zdjąć simlocka?

Całkiem niedawno brat podrzucił mi drugi egzemplarz Samsunga galaxy s2 z brandem na orange, do którego wgrałem nowego roma, ale nie uchroniło mnie to przed pojawieniem się blokady SIMlock. Na szczęscie można w prosty sposob i za małe pieniądze (a nawet za darmo) na zawsze usunąć tą przeszkodę.

Przestarzałe metody ściągniecia simlocka

Istnieje wiele metod na ściągniecie simlocka z SGS2, ale większość z nich jest albo nieaktualna albo staje się najzwyklejszą podpuchą. Mając do dyspozycji niewielką ilość czasu, przesiedziałem 2-3 wieczory nad rozkminą co tu jest nie tak.

Nie pomagał kalkulator od Chainfire, który miał wyliczyć kod odblokowujący sieci operatora (i odblokowujący telefon), nie pomogła też metoda nadpisywania bitu w /efs/bin_data - w obu przypadkach wymagany był root.

Ale  wpis u Bartosza nie potwierdza tego, ponieważ w/w metoda jemu zadziałała. Jest to dla mnie o tyle dziwnie, że  ja testy kalkulatora nie ograniczałem tylko do jednego romu. Wręcz przeciwnie testowałem zarówno z rynku niemieckiego, ukraińskiego jak i czeskiego - wynik w każdym przypadku był taki sam czyli brak wyliczonego kodu.

[qrcode url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.sgs2simunlockcode&feature=search\_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LmNoYWluZmlyZS5zZ3Myc2ltdW5sb2NrY29kZSJd” title=“Galaxy S2 SIM Unlock” price=“Za darmo”]

Galaxy S Unlock

Nadzieja pojawiła się dopiero przy Galaxy_S Unlock, który z pozoru jest aplikacja bezpłatną, która sprawdza czy da się ściągnąć simlocka. Jeśli tak, to niestety dalsze działania wymagają już pokrycia ok. 10zł za usługę - rzeczywiscie skuteczna metoda. Można przyczepić sie do płatnej usługi, o której nie było mowy w Google Play, ale jest to mały koszt w porównaniu do serwisów, które żądają od 60 zł w zwyż, a w salonie orange nawet 77zł.

Wadą tego rozwiazania jest wymagany root, a więc istnieje duże ryzyko utraty gwarancji i pojawienia się trójkąta w trybie download mode. Orange wystawia odpowiednią adnotację i gwarancja trwa dalej.

Powyższa metoda powinna zadziałać zarówno dla SGS2 jak i SGS3, opartych na ICS i JB.

[qrcode url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.helroz.galaxysunlock&feature=related\_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmhlbHJvei5nYWxheHlzdW5sb2NrIl0” title=“Galaxy_S Unlock” price=“Za darmo”]

Orange?! Dziękuje postoję

Nie mogę ścierpieć polityki Orange, która jako jedna z nielicznych zakłada simlocki na brandowanie przez nią urządzenia, nie tylko SGS2 ale takżę SGS3, Arc S itp. Co gorsza, modyfikacja romu, choćby debrandowanie czy wgranie od nowa romu, wcale nie zmienia stanu simlocka. Wspomniałem o 77zł i jest to standardowa cena za usługę ale przedtem musisz udowodnić, że jesteś właścicielem, przedstawiając paragon zakupu, a dopiero potem możesz ubiegać o zdjęcie simlocka, co trwa aż 3-4 dni. Trochę nie halo, prawda?

I jeszcze jedno: w jakiej sytuacji wraca simlock?

IlustracjaMożesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...