Skip to content

Test oficjalnej aplikacji 21.finalu WOSP

Posted on:14 stycznia 2013 at 13:10
Reading TIme:2 min czytania
Feature Image for  Test oficjalnej aplikacji 21.finalu WOSP

W ramach 21.finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano szereg ciekawych rozwiązań, między innym przygotowano mobilną aplikację, dostępną zarówno dla użytkowników Androida jak i iOS. Oczywiście miałem okazję ją przetestować w terenie i oto poniżej zamieszczam krótką acz fajną recenzję.

Oficjalna aplikacja - 21 WOŚP

Aplikacja jest dziełem firm CocoLab i AppsWithUs oraz wspierającego WOŚP operatora - sieci Play - została wyposażona w najważniejsze funkcje, a przede wszystkim:

Wyglad 21 WOSP

Na pierwszy rzut oka, aplikacja prezentuje się świetnie - unikalny design, świetna kolorystyka i przejrzysty interfejs użytkownika. W kluczowych chwilach aplikacja przekazuje najważniejsze informacje za pomocą notyfikacji, typu

Nowościa dla mnie jest modyfikacja identyfikatora WOŚP - na każdym takim ID jest unikalny qrcode, który można zeskanować i pingąć za pomocą tej appki do centrali. Fajna sprawa, ponieważ pozwala na identyfikację wolontariusza, a zarazem zaznaczenie jego obecności w systemie na mapie. Z tego miejsca chciałbym podziękować dziewczynie, która dała się zeskanować z uśmiechem - dzięki niej mogłem sprawdzić, jak dziala w rzeczywistości aplikacja.

Lokalizacja Wolontariusza

Za pierwszym razem był problem z kalibracją ostrości aparatu. Za drugim razem pykło i po chwili namierzenia, telefon odczytał i wysłał stosowne informacje. Po chwili ktoś do mnie dzwoni, patrzę a tu Jurek Owsiak!

Jurek Owsiak we wlasnej osobie

Co za niespodzianka! Tutaj wielkie ukłony w kierunku twórców. Była to poczta głosowa, którą nagrał dyrygent a w niej zawarl słowa podziękowania za korzystanie z aplikacji, za zeskanowanie wolontariusza, za udział w orkiestrze i za datki.

Fajne połączenie technologii w dobrej wierze.

To drugi finał, w którym zdecydowano na połączenie realnego świata z platformami mobilnymi i ich rozwiązaniami. Może przyczynić się do większego zaangażowania społeczności, zwłaszcza w zakresie wolontariatu. Skoro mowa o tym, to wprowadzono element grywalizacji, nagradzające czyjeś czyny - oczywiście, wszyscy zasługują na słowa uznania i brawa. Osoby, które najwięcej razy zostaną zeskanowane przez uzytkowników, dostaną nagrodę od Play i fundacji WOŚP.

Mapa imprez w ramach 21.finalu WOSP

A więc: mobilna aplikacja, qrcode na ID wolontariusza, współpraca z zewnętrznymi serwisami, stabilny serwer, a przede wszystkim świetny pomysł!

[qrcode url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=xxi.wosp&feature=search\_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInh4aS53b3NwIl0.” title=“21 WOSP” price=“free”]

To juz historia

  1. finał WOŚP przeszedł do historii i wbudzał (jak co roku) skrajne emocje, spotęgowane ostatnimi niezbyt popularnymi wypowiedziami dyrygenta, ale słusznie zarysował problem w polskim systemie opieki szpitalnej, czy generalizujac: starzejące sie polskie społeczeństwo. Niektórzy woleliby o tym nie myśleć, przymknąć oko, a tak naprawdę się nie da. To tylko odsuwanie problemu na późniejszy czas - wtedy może być zdecydowanie za późno. To gra warta świeczki.


Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...