Test oficjalnej aplikacji 21.finalu WOSP

W ramach 21.finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano szereg ciekawych rozwiązań, między innym przygotowano mobilną aplikację, dostępną zarówno dla użytkowników Androida jak i iOS. Oczywiście miałem okazję ją przetestować w terenie i oto poniżej zamieszczam krótką acz fajną recenzję.

Oficjalna aplikacja – 21 WOŚP

Aplikacja jest dziełem firm CocoLab AppsWithUs oraz wspierającego WOŚP operatora – sieci Play – została wyposażona w najważniejsze funkcje, a przede wszystkim:

  • przekazuje aktualne informacje ze strony WOŚP;
  • informuje o stanie konta;
  • pokazuje najbliższe wydarzenia, związane z finałem;
  • pokazuje lokalizację zeskanowanych wolontariuszy z puszkami;
  • pozwala na wysłanie sms premium na konkrety nr – nic tylko wystarczy klilnąć i wysłać;

Wyglad 21 WOSP

Na pierwszy rzut oka, aplikacja prezentuje się świetnie – unikalny design, świetna kolorystyka i przejrzysty interfejs użytkownika. W kluczowych chwilach aplikacja przekazuje najważniejsze informacje za pomocą notyfikacji, typu

  • „za chwile światełko do nieba”,
  • podziękowanie „dziękuje, że byliście z znami”.

Nowościa dla mnie jest modyfikacja identyfikatora WOŚP – na każdym takim ID jest unikalny qrcode, który można zeskanować i pingąć za pomocą tej appki do centrali. Fajna sprawa, ponieważ pozwala na identyfikację wolontariusza, a zarazem zaznaczenie jego obecności w systemie na mapie. Z tego miejsca chciałbym podziękować dziewczynie, która dała się zeskanować z uśmiechem – dzięki niej mogłem sprawdzić, jak dziala w rzeczywistości aplikacja.

Lokalizacja Wolontariusza

Za pierwszym razem był problem z kalibracją ostrości aparatu. Za drugim razem pykło i po chwili namierzenia, telefon odczytał i wysłał stosowne informacje. Po chwili ktoś do mnie dzwoni, patrzę a tu Jurek Owsiak!

Jurek Owsiak we wlasnej osobie

Co za niespodzianka! Tutaj wielkie ukłony w kierunku twórców. Była to poczta głosowa, którą nagrał dyrygent a w niej zawarl słowa podziękowania za korzystanie z aplikacji, za zeskanowanie wolontariusza, za udział w orkiestrze i za datki.

Fajne połączenie technologii w dobrej wierze.

To drugi finał, w którym zdecydowano na połączenie realnego świata z platformami mobilnymi i ich rozwiązaniami. Może przyczynić się do większego zaangażowania społeczności, zwłaszcza w zakresie wolontariatu. Skoro mowa o tym, to wprowadzono element grywalizacji, nagradzające czyjeś czyny – oczywiście, wszyscy zasługują na słowa uznania i brawa. Osoby, które najwięcej razy zostaną zeskanowane przez uzytkowników, dostaną nagrodę od Play i fundacji WOŚP.

Mapa imprez w ramach 21.finalu WOSP

A więc: mobilna aplikacja, qrcode na ID wolontariusza, współpraca z zewnętrznymi serwisami, stabilny serwer, a przede wszystkim świetny pomysł!

[qrcode url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=xxi.wosp&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInh4aS53b3NwIl0.” title=”21 WOSP” price=”free”]

To juz historia

  1. finał WOŚP przeszedł do historii i wbudzał (jak co roku) skrajne emocje, spotęgowane ostatnimi niezbyt popularnymi wypowiedziami dyrygenta, ale słusznie zarysował problem w polskim systemie opieki szpitalnej, czy generalizujac: starzejące sie polskie społeczeństwo. Niektórzy woleliby o tym nie myśleć, przymknąć oko, a tak naprawdę się nie da. To tylko odsuwanie problemu na późniejszy czas – wtedy może być zdecydowanie za późno. To gra warta świeczki.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
9 lat temu

Świetna recenzja ! Szkoda, że akurat ostatnio nie byłem na czasie i nie wiedziałem nic o tej appce .. tak to pewnie też bym przetestował..

P.S. Gratuluję też zmian na blogu! Jest zdecydowanie.. przyjemniej !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: