Skip to content

Podsumowanie 2011

Posted on:1 stycznia 2012 at 23:06
Reading TIme:4 min czytania
Feature Image for  Podsumowanie 2011

Tradycyjnie pierwszy wpis w Nowym Roku to oczywiście podsumowanie minionego i cele na kolejny  rok.  Prawdę powiedziawszy, że 2011 rok to rok zmian w moim życiu pod względem osobistym, blogerskim i jak zawodowym. Mam tylko nadzieję, że 2012 rok będzie albo na równi z minionym albo tylko lepszy, czego i Wam życzę.

Najważniejsze wydarzenia w życiu

Oczywiście, powyższa lista jest ułożona niechronologicznie, bez ładu i składu. Tak wygląda mniej więcej 2011 rok w pigułce. Najważniejszy cel to oczywiście moja magisterka, którą broniłem 2-3 miesiące później niż moi koledzy ale przynajmniej ze stoickim spokojem. Teraz pozostaje mi dyplom, który leży do odbioru. Z tego wszystkiego najbardziej cieszę się ze zdrowia, bo nie miałem z tym jakiś większych problemów, podobnie jak ze słuchem.

Rok ten był także obfity w spotkania z ludźmi z różnych stron Polski i branży, jak chociazby taki WordCamp Poznań, który odbył się niedawno. Naprawdę było grubo i wreszcie internetowe relacje stały się normalnymi ludzkimi, a middleparty pogłębił je tylko ;]. Nie zapominam o blipoznaniach przy piwie, o grillu u Amelii czy poznańskim barcampie.  Dzięki! :)

Porażki? Owszem są i to sporo. Zarówno w przestrzeni osobistej i jak poza nią ale … wnioski z nich są konsekwentnie wyciągane i z pewnością zaowocują w tym nowym roku. Wolę zostawić to za zamkniętym 2011 rokiem.

Podsumowanie - blog

Właściwie to nie wiem, czy tak naprawdę warto ** teraz podsumować**, skoro w sierpniu przeniosłem się na własny serwer, zostawiając za sobą fajną społeczność, jaką jest Jogger. No ale spróbujmy :)

Najważniejsze informacje są podane, reszta jest mało istotna. Blog nadal ma charakter osobistego notatnika, piszącego niemalże o wszystkim ale głównie poświęconym tematom takim jak: android, LG Opitmus 2X P990 czy Rower. Mniej za to poruszałem po tematach ubuntowych (wróciłem z powrotem do w7).

Bardzo ciekawym doświadczeniem, za co serdecznie dziękuje Streetcom,  było otrzymanie telefonu LG 2X do testów i opisanie ich na łamach tego bloga a w zamian pozostawili mi ten telefon. Również brałem udział w teście organizowanych przez Play, z niefortunnym Huawei U8500 - wszystko ładnie ale to … nie ten telefon! Zgłosiłem się też do testów urządzenia  z WP7 na pokładzie, organizowanych przez Orange PL ale niestety nie przeszedłem dalej. Trudno.

Podsumowanie - rower

Pozwólcie, ze zaczerpnę podsumowanie roczne z serwisu Bikestats, gdzie prowadzę rowerowego blożka.

Korzystając z wolnych chwil, jakie dała uczelnia, rozwijałem swoją rowerową pasję. I w dodatku połączyłem ją z innym sportem - geocachingiem. Dało to wymierne efekty, ponieważ często długie wyprawy były organizowane pod kątem lokalizacji keszów. Świetna zabawa, niepowtarzalne widoki, których trudno ujrzeć no i przede wszystkim ucieczka od otaczającej rzeczywistości. Po drodze pomogłem współorganizować nowy klub rowerowy we Wrześni - Wrześnianie.  Z nimi przejechałem sporo kilometrów, spedzając cały dzień na łonie natury, na trasie. Obecnie pracuję nad stroną klubową i planuję start jeszcze w styczniu.  oby tak było ;) A w sierpniu Trail zaproponował mi test GPS Loggera, o którym pisałem w listopadzie i mam nadzieję, że nie będzie  to jedyne urządzenie, któe przetestowałem w ramach współpracy. :)

A co najważniejsze, to poznałem naprawdę świetnych bikerów, którzy podobnie jak ja, bawią się geokeszingiem. Kilka razy spotykaliśmy się na trasie, rywalizując i takie tam. I chyba zaplanujemy jakiś grubszy zlot bikerów z BS.

Filmowe podsumowanie

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=VeUkM57vo1k&w=596\]

A to taka ciekawostka, filmik wygenerowany z poziomu Picasy. Muzyka pochodzi z Jamendo.

A co dalej?

Testy urządzeń ( być może w styczniu będą kolejne wpisy zwiazane z urządzeniami, oparty o Android), ** oczekiwanie na CM9 i ICS dla LG 2X** czy różne użyteczne urządzenia, dedykowanym rowerzystom i keszerom. No właśnie, zamierzam zwiększyć aktywność geokeszerską, poprzez wyjazdy poza własny rewir, głównie rowerem i na pewno nieraz wspomnę o tym na blogu - czyli szykują się aktywne weekendy, z uwagi na podjętą pracę w grudniu, z którą wiążę spore nadzieje :)

Na początek, na pewno zmieni sie szata graficzna bloga łącznie z logo - będzie bardzie estetycznie, bardziej spersonalizowane i na pewno przyjemne w używaniu zarówno w wersji desktopowej i jak mobilnej..

Reszta? Pozwólcie, ze podobnie jak w zeszłym roku, zachowam je dla siebie. :)

Dzięki, że jesteście :)Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...