Skip to content

[aktualizacja] Zakupy po 33 gr?! Jak najbardziej!

Posted on:7 grudnia 2011 at 14:02
Reading TIme:4 min czytania

Google zaszalało z okazji 10.miliardowego pobrania aplikacji z Android Marketu i zafundowało wszystkim użytkownikom zielonego robota 10 zestawów 10 aplikacji, w którym każda jest przeceniona na dosłownie 10 centów czyli 33gr w polskich warunkach.  Grzechem byłoby nie skorzystać z takich promocji, prawda?

Pierwsze zakupy w życiu

Dotychczas miałem aplikacje w wersji darmowej albo szukałem alternatyw, ostatecznie ściągałem ich pirackie wersje, bo tak było najprościej. I wierzcie mi, że do wczoraj nie płaciłem za żadną aplikację - powodów było kilka, przeważnie brak środków na koncie PayPal albo ważniejsze wydatki na tzw. waciki.

Postanowiłem wypróbować płatności online w wersji międzynarodowej.  Sytuacja więcej niż sprzyjająca, ponieważ mBank nie robił żadnych problemów a wystarczyło zmienić kilka parametrów karty, by zrobić zakupy - należy zwrócić uwagę na limity kwotowe i ilościowe w parametrach karty.

Następnie, w Android Market należy podać nr karty bankomatowe wraz z pełnymi danymi adresowymi, potrzebnymi do poprawnej weryfikacji. I to wszystko, w przeciągu 3-5minut już miałem wszystko  - zakupy z poziomu mobilnego android marketu stały się banalnie proste! :)

Gdzie ta promocja?

Oczywiście znajdziemy ją na specjalnej stronie Android Marketu, gdzie każdego dnia  możemy spodziewać się nowej listy 10 aplikacji…ale nie musimy, gdyż  na chwilę obecną jest wczorajsza lista. Czyżby maszynka się zepsuła?

Ale co by nie było to zdążyłem kupić:

Czyli wydałem jakieś 1.65zł, czyli tyle ile kosztuje jedna puszka biedronkowego Energy Drink :P. Warto podkreślić, że można znaleźć niezwykle przydatne aplikacje, jak chociażby SoundHound czy Endomondo Pro, które w normalnych warunkach kosztują o 1000% więcej.

Byłbym idiotą, gdybym się nie skusił na takie promocje

Tak, zwłaszcza że te aplikacje są dożywotnie powiązane do danego konta i niezależnie od posiadanego telefonu, będę mógł z nich korzystać (o ile spełni wymagania producenta) - to jest właśnie to, czego brakuje komercyjnym aplikacjom z desktopowych systemów. Poza tym takie promocje są bardzo potrzebne, bo zyskują na tym wszyscy, począwszy od klienta-użytkownika, wydawcy-programisty a kończąc na pośredniku-markecie.

Warto pamiętać, że jako klient mam prawo do zwrotu poniesionych kosztów w przeciągu 15 minut od dokonania zakupu. Wystarczy kliknąć na przycisk zwrot kosztów w Android Markecie i po sprawie.

Jestem ciekaw, jakie inne aplikacje będą przecenione na taką skalę ;-)

Edit: przy okazji, Kaśka też prowadzi swoistą liste aplikacji, którą kupiła..ALe ona kocha gry, więc możecie z nią podyskutować o tym ;)

dzień drugi

Większość z nas nie ma jeszcze aktualnej dzisiejszej listy aplikacji ale koledzy zza granicy już to opisali

✔ oznacza że te aplikacje kupiłem.  I uwaga, doliczają VAT

dzień trzeci

Trzeci dzień to raczej niezbyt ciekawe aplikacje poza ADWLauncher EX, którego kupiłem.  aktual od @lpolityk

dzień czwarty

Jak widać, poza Shazamen Encore NFS Shift, nic specjalnego dziś nie ma. Chyba, ze się mylę?  źródło: AndroidLife

Dzień piąty

Po raz kolejny z pomocą przybył niezawodny AndroidLife.pl.  I tym razem Appartus przypadł mi do gustu  a największym LOL wywołał pozycja SIMS 3 , która nie chodziła w GT540 a była fabrycznie instalowana. I tak, wiem ze nie ma jeszcze 4 pozycji.

Dzień szósty

Dziś niedziela, to zrozumiecie dlaczego tak późno pojawia się aktualizacja…ale wiecie, nie ma nic specjalnego. Ba nawet się powtarzają, chociażby Endomondo Pro i niestety odnotowuję fakt, jedna apka ma ograniczenia terytorialne (głupie amerykańce!)

Nie moja wina, że nie lubię gier ;)

Dzień siodmy

Znów się powtarzamy  z programami ale warto zwrócić uwagę na Beautiful Widgets  a z SoundHound to niezła afera z bezpieczeństwem wyszła

 Dzień ósmy

Wiem, ze darowanemu… ale niefajnie, ze programy się powtarzają. Podobnie jak wczesnie, nic nie kupiłem.

Dzień dziewiąty

Zdecydowanie przeważają dziś gry ale można znaleźć użyteczne aplikacje jakie jak ezPDF czy SwiftKeyX Keyboard - używałem kilka dni i jest to bardzo inteligentna klawiatura, potrafiąca podpowiadać słowa na podstawie naszych smsów, twitterów, fejsbuków itp. Set dostarczył AndroidLife.pl :)

 Dzień dziesiąty i ostatni

Po raz kolejny zawiodłem się bardzo, gdyż po bardzo dobrym początku Market kończy dziesiętniodnówkę  bardzo kiepsko, oferując większość gier zamiast przydatnych narzędzi czy programów.  Ale trzeba uszanować  wolę twórców, którzy nie zdecydowali się na obniżenie ceny i w ten sposób zapunktować sobie bardzo duży wzrost klientów / fanów.

Podsumowanie pojawi się zapewne w następnym wpisie.

(źródło: Android Developer’s Blog)Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...