Skip to content

73900 Loteria Lotto - wygraj mercedesa!

Posted on:24 stycznia 2011 at 23:37
Reading TIme:2 min czytania

Znów przyszedł sms z pięciocyfrowym numerem, tym razem ktoś w imieniu TS Lotto a główną nagrodą jest Mercedes. Koszt takiego sms’a to 3zł z VAT, ale z regulaminu wynika, że do dyspozycji mamy nr bezpłatny 80910, który umożliwia rejestrację w konkursie. Postanowiłem napisać o tym na blogu, ba nawet stworzyć nową kategorię, głównie ze względu na nieświadomość większości konsumentów-użytkowników komórek. Do takiego wniosku doszedłem po analizie komentarzy w temacie 60400 u Tomka Topy, gdzie gra kosztuje 5 zł dziennie!!

Ciemny lud

Naprawdę smutny obraz przeciętnego użytkownika komórek. Większość z nich bez wahania wysyła smsy bez zapoznania się z regulaminem, który jest zazwyczaj dostępny na stronie Organizatora konkursu. W ten sposób zarówno operatorzy i jak organizatorzy konkursów mają zapewnione źródło dochodu - bo w końcu na takiego Mercedesa czy BMW trzeba zarobić. Wspomniałem już o gangach, grupach ludzi, których jedynym zajęciem jest udział w tego typu loteriach. Całkiem niezła logika. niech taki zespół wygra 5 BMW, na pokrycie kosztów przeznaczą jedno autko a resztę albo wezmą do siebie albo po prostu upychają dalej nówkę.

A z tym Mercedesem to…

Organizatorem Loterii jest InternetQ Poland (KRS), w przeszłości znany z wątpliwego konkursu , który jak okazało był po prostu marketingowym blefem a także podstawą do interwencji prezesa UOKiK - nakładajac karę finansową w wysokości 16 811 zł a odpowiedz rzeczonej firmy jest lakoniczna bo po prostu Klienci nie rozumieją zasad gier hazardowych.

Czyli tak naprawdę firma jest na spalonej pozycji. Radzę uważać na kolejne konkursy, sygnowane prze nią

Standardowo - anulowanie subskrycji

Z regulaminu wynika, że operatorzy odpowiadaja za techniczna stronę tej loterii, czyli odpowiedzialnosć spada na TS i InternetQ. Co należy zrobić, aby smsów z tego nr więcej nie otrzymywać. Otóż:

W przypadku, gdy Uczestnik nie będzie zainteresowany otrzymywaniem informacji, o których mowa w punkcie 8, 11 i 14 powyżej, winien wysłać, na numer 73900, na numer 80910 lub inny numer wskazany przez Organizatora w materiałach promujących Loterię, wiadomość SMS o treści STOP. Wysłanie wiadomości SMS o takiej treści będzie oznaczało, że Organizator powstrzyma się od wysyłania dodatkowych informacji, chyba, że Uczestnik ponownie przystąpi do udziału w Loterii. Zaprzestanie wysyłania dodatkowych informacji nastąpi nie później, niż w przeciągu 1 godziny od otrzymania przez Organizatora wiadomości o treści: STOP.

(…)

Jaki z tego morał?

Po raz kolejny się zastanawiam się, kto sprzedaje moje dane osobowe a regulamin milczy nt źródeł pozyskania takowych. Chyba się skuszę na cofnięcie zgody na przesyłanie treści marketingowych bo i tak udziału w nich nie biorę. Ale jeszcze pofatyguję z mailem do Totalizatora Sportowego i Plusa, by się dowiedzieć, skad mój numer się tam znalazl oraz dać im do zrozumienia, że nie życzę tego typu smsów, z których wyłania się cel: po prostu zarobić na naiwnych klientach.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...