Skip to content

2 tygodnie z LG GT540

Posted on:21 listopada 2010 at 10:42
Reading TIme:4 min czytania

Początkowo do Androida jako systemu operacyjnego dedykowanego mobilnym urządzeniom, podchodziłem sceptycznie, bardziej ciekawostka niż coś, co by mnie zaintrygowało. Jednak dzisiaj jestem posiadaczem LG GT540 z Androidem 1.6 (jak na razie) na pokładzie i po kilkunastu dniach testowania stwierdzam, że nie zamieniłbym teraz tego telefonu na jakikolwiek z innym systemem. Czas na małe podsumowanie - przyda się początkującym, a tych doświadczonych prosiłbym o ciekawe komentarze.

Pierwsze wrażenia - WOW

Pierwsze godziny z urządzeniem spędziłem na przyzwyczajeniu się do wirtualnej klawiatury, złożonej konfiguracji (typu dźwięk połączenia, sms, synchro z książką telefoniczną etc) i generalnie do wszystkiego, co wiąże się z pojęciem “dotykowy ekran”. Tak, zgadliście - to pierwszy telefon bez fizycznej klawiatury. Samo urządzenie jest solidnie wykonane, dobrze trzyma się w ręku no i nie jest ani za lekkie ani za ciężkie - w sam raz dla mnie. Ze wszystkich dostępnych kolorów, wersja silver najbardziej mnie przekonała i takoż ją wybrałem

Ogólnie to magia i zupełnie inne podejście do telefonu a raczej smartfonu.

Pod maską

Pozwólcie, że wszystko przedstawię za pomocą screena z Android Status, w którym zawarte są najwazniejsze informacje nt sprzętu. Z mojej strony dodam, że nie upgrade’owałem systemu do 2.1 (o ile jest to możliwe w PL) i zrootowałem go za pomocą Universal Androot

Bateria

LG został wyposażony w baterię LiOn-poly o pojemności 1500mAh, co teoretycznie daje nam co najmniej tydzień na czuwaniu, w praktyce może nie trzymać nawet połowy dnia. Wszystko zależy od użytkowania, rodzaju ładowania i…dodatkowego programu, mierzącego stan baterii.

W kwestiach formowania/formatowania baterii opinie są bardzo podzielone; od konieczności formowania aż po nierozładowaniu jej do końca. Ja zrobiłem tak, ze po prostu 3-4 razy do końca rozładowałem baterię i na wyłączonym telefonie ładowaniem - daje to jakieś 3h czasu; zrobiłem to dla czystego sumienia ;).

Natomiast Łukasz Wójcik zaznajomił mnie z bardzo ciekawym programem - BatteryMinder, który wręcz mnie powalił na kolana. Początkowo myślałem, że program oszukuje z czasem pracy na baterii, ale szybko okazało się, jak bardzo się myliłem. Dowód jest widoczny, magia dalej działa i z pewnością jest to soft z serii “U Must Have!“. Natomiast nie gwarantuję, że czas będzie taki sam dla różnych smartfonów, więc osobiście sprawdźcie i dajcie mi znać o tym w komentarzach.

LG a zestawy bezprzewodowe (głosnomówiące)

W marcu pisałem o nowym gadżecie, niezwykle pożytecznym, dla moich aparatów słuchowych - pilot TEK - by móc sterować oraz łączyć z urządzeniami audio/video via BT. Czyli: aparaty słuchowe == bezprzewodowe słuchawki w skrócie.

Nokia dotychczas działała bezproblemowo, pozwalając na słuchanie muzykki i/lub rozmowę via TEK. Niestety w androidzie sytuacja jest zgola odmienna, gdyż inaczej traktuje BT, podlaczonego do rozmów a inaczej jako multimedialne. Ale udało mi się podłączyć TEK’a do wbudowanego odtwarzacza muzycznego - tutaj zamiast tradycyjnego programu do telefonu, trzeba wybrać typowo dla Audio/TV, charakterystycznego i zarezerwowanego dla TEK Transmitter. Wówczas aby odebrać rozmowę, trzeba przedskoczyć do programu TEK telefon. Spore utrudnienie.

Programy

Yano polecił mi ciekawy serwis - appBrain. Pozwala ona na tworzenie listy programów, których używamy w urządzeniach z Androidem i synchronizacji z stroną WWW. W ten sposób można zaznaczyć, które programy z android market należy pobrać a które wywalić z telefonu, nie zapominając o funkcjach social: lista znajomych + wystawianie ocen wraz z komentarzami.

Każdy ma swoje ulubione programy, nie licząc tych absolutnie oczywistych programów. zapoznajcie sie z poniższą listą AppBrain :).

bobiko’s Apps on the phone

Phone: GT540 51 wszystkich, 49 bezpłatnych (96%), 2 płatnych (3%), 57MB total size, $5.45 total price

W następnych odcinkach

W ramach mojego bloga będą pojawiać się krótsze / dłuższe recenzje programów, gier oraz przemyślenia związane z tą platformą. Jakby nie patrzeć, to jest już moda - podobnie jak iphone. Nie muszę chyba pisać o powodach tych zmian, prawda?

Zmiany można także zaobserować, reaktywowany niedawno po przerwie, na daily photoblog - My Life @ 365. Glównie dotyczy zdjęć wykonanych aparatem, wbudowanym w LG. Zawsze znajdzie się symbol / miejsce / zdarzenie, charakterystyczne dla danego dnia, z którym warto się podzielić Tak czy siak, Zapraszam.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...