Skip to content

Seriale, które oglądam (2010)

Posted on:11 października 2010 at 22:42
Reading TIme:4 min czytania

Zaczął się nowy semestr na uczelni, pogoda staje się coraz mniej przyjaźna a ja z kolei rzadziej korzystam z roweru - choć ostatnie ciepłe dni zapewniały słoneczną pogodę, co czyni je atrakcyjnymi, idealnymi na spacery w lesie czy ostatnie rodzinne rowerkowanie. Ale początek jesieni to także początek serialowego sezonu, obfity (jak zawsze) w co tygodniowe odcinki i gromadzi rzecze fanów przed ekranami TV / LCD. Zapewnie, jak każdy z Was, mam swoje ulubione seriale, na które się po prostu czeka (aż się pojawią w sieci, nie wspominając o polskich napisach).

Bones

W Polsce emitowany jako Kości. Serial specyficzny, bo opowiada o antropologach, pomagających a raczej prowadzących rozmaite śledztwa zabójstw, w których standardowe metody albo zawodzą albo prowadzą do błędnych sformułowań. Główną bohaterką jest Dr Temperance ‘Bones’ Brennan a towarzyszy jej agent specjalny Seeley Booth i nie zapominajmy o przyjaciołach pani doktor. Właściwie antropologia mnie nie interesuje, a bardziej sposób prowadzenia śledztwa. Główną uwagę przykuwa pani doktor o nieprzeciętnej urodzie (w rzeczywistości to Emily Deschanel) o niebiańskim spojrzeniu, która średnio radzi z wszechobecną popkulturą. Po prostu, przyjemnie się zabija czas.

CSI:Miami & CSI:NY

CSI (Crime Scene Investigation) czyli Kryminalne Zagadki Miami i NY. Serial przedstawia pracę detektywów działu policji zajmujących się badaniem miejsca zbrodni. Używają oni najnowszych zdobyczy nauki i technogii, aby rozwikłać najtrudniejsze zagadki kryminalne. Warto dodać, że prawd. większość odcinków oparte są na podstawie autentycznych materiałów dowodowych i raportów sporządzonych przez organy ścigania na miejscu zbrodni. Autorzy czerpali inspiracje z autentycznych doświadczeń ekipy kryminalistyków współpracujących z policją.

CSI:Miami i CSI:NY bazują na CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, które odniosły komercyjny sukces, tyle że osadzone w innych amerykańskich miastach - jak sądzę, równiez cieszą się podobną popularnością jak pierwowzór. Lubię oglądać to i to, gdyż mają swój niepowtarzalny klimat, typowy dla danego miasta - wiadomo, każdy serial ma tyle samo zwolenników co przeciwników oraz tyle samo argumentów za/przeciw.

HouseMD

MOżna by rzecz, to klasyk wśród dzisiejszych seriali z USA, cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. Nie trzeba przedstawiać fabuły seriali (mam taką nadzieje). Obecnie trwa 7.sezon, który uważam za bardzo ciekawy, z wielu powodów (głównie ze względu na nietypowy związek z szefową a zarazem koleżanką po fachu, dr. Lisa Cuddy). Brytyjski aktor, Hugh Laurie, rolą tą zapewnie sobie emeryturę i niestety też zaszufladkował się do końca życia. Nie ukrywam, polubiłem dr House’a na tyle, że 2 lata temu podstanowiłem obejrzeć od początku całą serię.

TBBT

The Bing Bang Theory - Polskie tłumaczenie (Wielka Teoria Podrywu) jest totalnie pomyłką lingiwstyczną i nie oddaje tego, co faktycznie prezentuje ten serial. Opowiada o czwórce przyjaciół, genialnych naukowców, którzy paradoksalnie nie radzą sobie z najzwyklejszym światem ludzkim, ludzkimi relacjami, zwłaszcza z płcią piękną. Zmienia się to, gdy do mieszkania obok wprowadza się piękna lecz niezbyt ogarnięta Penny. Leonard, Sheldon i Penny oraz Howard i Raj - najwazniejsze postacie tego serialu. Cholernie uwielbiam tą komedię, która dośc ironicznie odnosi się do wszystkiego, co nam wydaje się błahe. Kolejny serial, który obejrzałem od samego początku serii.

Seriale, których już nie zobaczę…

Poprzedni sezon serialowy był znacznie ciekawszy i bogatszy o kilka seriali, których będzie mi brakować w obecnym. Mowa oczywiście o 24h i FlashFoward a także Numb3rs.

24

Przygody, jakie miewał Jack Bauer, spokojnie wystarczyłyby na stworzenie kilku nowych seriali. Serial-Legenda, znany od lat, wielokrotnie zaskakiwał widzów akcjami, ktore z minuty na minutę zmieniały się o 180*. Każdy odcinek to tak naprawdę jedna godzina wydarzenia i jak łatwo policzyć, każdy sezon musiał liczyć 24 odcinki. Jak każda produkcja, 24 Godziny miały wzloty i upadki ale końcówka serii (genialna 7 i nieco słabsza 8.seria) była bardzo emocjonująca.Każdy, kto z uwagą śledził losy Bauera, doszedł do wniosku, ze to człowniek nie do zniszczenia ale niestety producenci (i aktorzy także) uśmiercili wszystkich, łącznie z Jackiem, który w ostatnim odcinku 8mej serii staje się poszukiwanym przez rząd USA przestępcą-terrorystą.

Nie ukrywam, był to mój jeden z wielu ulubionych seriali, na którego z wielką niecierpliwością się czekało. Niby był film 24: Ocalenie ale ponoć krązą plotki o nowym filmie z Bauerem w roli głównej.

FlashFoward

Chyba pierwszy serial, który zaczyna i kończy się w pierszej serii. W sumie to futurospekcja, w czasie której cała ludzkość traci na 2 minuty i 17 sekund przytomność i widzi wizję swojej przyszłości 29 kwietnia 2010 roku a główni bohaterowie dążą do wyjaśnienia tego wydarzenia. Oczywiście, zmienia to życie innych ludzi i niekeidy tragiczna wizja się sprawdza. Fajny serial, ciekawie się rozkręcał ale… po nowym roku (z 2009/2010) nastąpiła dłuuuga przerwa aż do kwietnia, by oddać realizm scenariusza. Szkoda ze tak w ten sposób się kończy..

Numb3rs

Pierwszy serial, któremu towarzyszyłęm od samego początku aż do końca serii - w sumie w zaskakującym stylu. To również pierwszy serial, gdzie matematyka odgrywa jedną z głównych ról obok Charliego i Donniego, oraz Amity i Larry’ego czy też ojca braci - Alana.

Myślę, że cytat:

Wszyscy używamy matematyki codziennie, do prognozowania pogody, do wyznaczania czasu, do obracania pieniędzmi. Matematyka to więcej niż formuły i równania; to logika, rozsądek, to używanie twojego umysłu do rozwiązywania największych znanych tajemnic.

doskonale oddaje to, czego można spodziewać się w tym serialu (zakończonym zresztą).

I..

I wcale mi się nie nudzi :) Po prostu wolę obejrzeć serial przed snem z Internetu, niż siedzieć przed TV i denerwować się na reklamy. No…a Wy jakie propozycje macie?!



Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...