I znów w życiu pojawił się październik, taki ostatni studencki na obecnej uczelni. Po trzech miesiącach wakacji, należałoby wrócić z powrotem do Gniezna i rozpocząć ostatni semestr, kończący się pracą inżynierską.
Praca inżynierska
Ostatni semestr może okazać się najbardziej pracowitym semestrem na tej uczelni, co nie oznacza, że było łatwo, wręcz przeciwnie - było czasem ostro, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Bardzo się cieszę, że w czerwcu wraz z lukersem ↗ załatwiliśmy sobie promotora a przy okazji temat naszej pracy tuż po spotkaniu i bardzo współczuję tym, którzy do niedawna byli bez tego i tamtego - nie mieli za bardzo wyboru a rektorat dołożył do tego swoją cegiełkę za brak konkretnych informacji odnośnie prac… Systematyczność, systematyczność i jeszcze… - z tego pewnością będzie wymagał zaczęty już semestr.
Mógłbym przedstawić temat pracy, lecz jeszcze potrzebuję ścisłych założeń, sposobu realizacji projektu i w końcu ustalenia ostatecznego terminu złożenia w rektoracie. Obecnie zastanawiamy się nad prawami autorskimi i licencją, ale z pomocą przyszedł blog Karola Zalewskiego ↗, który wcześniej poruszył podobną problematykę przy swojej pracy magisterskiej ↗. I z tego miejsca dzięki serdeczne! Wątpliwości prawne nadal są, ale o tym już podyskutujemy na najbliższym seminarium czyli już w piątek - oczywiście, będzie miała miejsce premiera nieprzygotowanej (jeszcze!) prezentacji projektu.
Plan zajęć i przedmioty
Plan zajęć jak dla mnie jest w miarę zrozumiały i nie jest tak przeładowany, jak w poprzednich latach. Mam wtorek wolny, za to środa od rana do wieczora zajęta z 4-6h okienkiem i właśnie te okienko bardzo mi się nie widzi - cóż, alternatywą może być koło informatyczne albo sala komputerowa w uczelnianej bibliotece. Damy z tym radę.
Przedmioty…hmm.. Dwa takie typowo humanistyczne, reszta ścisłe, typowo inżynierskie.
- Inteligentne budynki
- Problemy społeczne i zawodowe Informatyki
- Zachowania w organizacji
- Seminarium
- Projekt zespołowy
Jak widać, zestawienie jest lajtowe, chociaż z tych humanistycznych jest przewidywalny egzamin.
I znów - Vivat Academia ↗!