Skip to content

BlogDay 2009

Posted on:31 sierpnia 2009 at 14:05
Reading TIme:2 min czytania

BlogDay to niewątpliwie temat nr 1 w blogowym świecie, umożliwiając tym samym promowanie tych, których wg. warto poczytać. I podobniej jak w zeszłym roku, mam problem z wyborem 5 najfajniejszych blogów - mam zbyt dużo blogów w gReader’ze, które zasługują na to, by o nich wspomnieć. Niemniej postanowiłem pójść na skróty i zaprezentować te blogi, które nie należą do tych technicznych no poza jednym wyjątkiem, ale o tym za chwile

990px.pl

Wzorowany na zagranicznym odpowiedniku, prezentujący zdjęcia o najwyższej jakości zrobione przez profesjonalne agencje fotograficzne, których nie znajdziemy na codzień. Każdy nowy temat to zestaw przygotowanych zdjęć zwanymi setami, które mniej lub bardziej szokują, cieszą oko i pozwalają odkryć na nowo świat. Autorem bloga jest Piotra Macura, wieloletni pracownik Interia.pl - gratuluję pomysłu i życzę powodzenia!

Rowerem po Norwegii

Wyobrażacie sobie wycieczkę rowerową po Szwecji, Norwegii i Finlandii? Kraje przeważnie górzyste i pogodzie znacznie zmiennej niż u nas? Dla większości nas jest to niewyobrażalne, ale nie dla Michała, studenta V roku Informatyki na gliwickiej politechnice. Postanowił sobie zwiedzić Skandynawię rowerem, a dzięki aktywności jego załogi, blog tętnił życiem. Można było poczytać co działo się wówczas u Michała, z jakimi problemami zmagał się na trasie i jak wielką wolą należało się wykazać by pokonać tysiące km. Co prawda wycieczka została wstrzymana z powodu kontuzji kolana, to moim zdaniem odniósł niebywały sukces, który prędzej czy później stanie się inspiracją dla innych śmiałków. A ja czekam na zdjęcia z wycieczki :]

Waldemar’s Soup (Miłość do kobiet w formacie jpg ;-))

Specyficzna Zupka fundowana przez pewnego, znanego blipowicza o niezwykle intrygującej tematyce - coś pomiędzy erotyką a aktami, ale z silnym akcentem na aktach. Świetny pomysł, każdy znajdzie coś dla ciebie. Aha. blog dla widzów +18.

Colourful moments

Fotoblog IseeIsea, prezentujący zestawienia zdjęć z udziałem modelek o niezwykle ciekawych tematach. Osobę tę poznałem w serwisie digart.pl a zupełnie przypadkowo trafiłem na jej specyficznego bloga, którego forma prezentowania zestawienia bardzo mi się spodobała.

MyślOdsiewnia

Ostatni fotoblog w obecnym zestawieniu, prowadzony przez Agnieszke Dziewięcką, pracującą m.in. w Kreativ. Podobnie jak wyżej wspomniane blogi, jest równie ciekawe prowadzony a zdjęcia świetnie komponują się w temat danego wpisu. Warto zajrzeć na bloga ze względu na zdjęcia z StartupSchool.

Szara strefa moich myśli…

Blog prowadzony przez Ilkę (kuzynka ;-)) o tematyce nieokreślonej, ale równie ciekawej i dającej wiele do myślenia. Myślę, że to dopiero początek czegoś wielkiego, a ta reklama niech będzie zachętą do jeszcze większej aktywności blogowej poprzez publikację ciekawych przemyśleń.

WolnyZawodowiec.pl

Paweł, znany szerszej publice jako Ludwik, postanowił stworzyć zupełnie nowy blog o freelnaceringu, ale niestety kosztem zamknięcia flagowego bloga. WolnyZawodowiec ma charakter techniczno-osobisty, bo porusza problemy związane z byciem wolnym strzelcem i realizacjami zleceń. Świetny pomysł.

I na koniec

Nie zapominam o kilku znanych blogach, ale wolałem wypromować te, nad którymi warto się skupić. Lubie te święto, ponieważ pozwalają na zapoznanie się z innymi mniej znanymi a równie ciekawymi :). Mam nadzieję, że chociaż jeden blog trafi do Waszego czytnika.

pozdrawiam!

PS Cholera, wciąż ta choroba mnie trzyma, z lewych migdałów przemieszcza się na prawe migdałki. Dawno tak długo nie chorowałem. Blah.Możesz napisać do mnie e-mail, wiadomość na Telegramie lub wyszukać mnie na Mastodonie.
Loading...